5 põhjust teha treeninguid lühemaks

Me kuuleme sageli, et mõõduka intensiivsusega püsivad koormused on parim viis kehakaalu langetamiseks, vastupidavuse arendamiseks jne. Ja nad ei räägi peaaegu kunagi juhtudest, kus treeninguid tuleb teha lühem.

Väidetavalt koolitus. See psühholoogiline lõks annab külastajatele spordiklubid. Olles seal viibinud 3-4 tundi, jätab inimene rahulolu tunne täieõiguslikust treeningust. Lisaks veetsid harjutused ise pool tundi, ülejäänud aeg veetis saunas, solaariumis ja jõusaalil.

American Council Exercise'i sõnul kaotab sõbrannaga tegelev isik sagedamini kui teised oma ajalise orientatsiooni, eriti kui ta näeb teda peamiselt klubis. Sel juhul läheb 55–60% ajast vestlustesse. Teine riskirühm - jõusaali külastajad. Lähenemisviiside vahel on vaja lõõgastuda ja nad tõmbuvad tihti ebaõnnestunult - seal seal vestlema, joovad veidi vett ... Grupiklasside armastajad ja isikliku treeneri kliendid on kõige vähem aega koolitusaja kaotamiseks: treeningrežiim ei lase neil häirida.

Harjutustehnikate kadumine. Treeningu teisel poolel sattusid jalad sattuma, tantsuetappe ei anta, lungesid ja presse ei saa teha õigesti, selle asemel, et jooksmine, rööbastee, sa saad ainult libiseva flopi ... Tuttavad tunded? Nii et olete nii väsinud, et te kaotate koordineerimise ja olete ohustatud üleõppele ja vigastustele.

Sellisel juhul on treening parem lühem, kuid tulemuste saavutamiseks on see ka energilisem. Näidatud on juba mainitud Ameerika spordiameti kolledž: 70 kg kaaluv inimene, kes jookseb jalgratta peal, põleb 235 kcal tunnis jalutades kiirusega 4,8 km / h ja sõites kiirusega 12,8 km / h - 320 kcal vaid 20 minutit

Wolf nälg. Tavaliselt peaksite pärast treeningut sööma 40-60 minutit, hundi nälg ei tule varem kui poolteist tundi. See muster tuleneb Leedsi ülikooli (Inglismaa) ja Aberdeeni (Šotimaa) Rovette'i teadusülikooli ühisest uuringust, mis on avaldatud teaduslikus ajakirjas Proceedings of the Nutrition Society. Kui tunned end näljane klassi ajal või vahetult pärast seda, võite olla liiga palju koolitust. Wolf nälg lurks neid, kes treenivad kauem kui 1 tund ja veerand. Söögiisu suureneb järk-järgult ja lõpuks muutub see kontrollimatuks. Kui te kaotate kehakaalu, ei ole mingit võimalust rasket nälga lubada. Lahendus on treeningu lühendamine 10-30% võrra.

Ajapuudus. Nii Venemaa kui ka välismaiste statistiliste vaatluste kohaselt on see peamine põhjus, miks inimesed loobuvad fitnessist. Lõppude lõpuks on peale tegeliku koolituse vaja rohkem aega reisida, riideid vahetada, duši all pärast ...

Mida teha Parem on harjutada vähemalt 10 (15, 30) minutit, kui üldse mitte treenida. Kui saad, siis tehke seda treeningut šokiga (näiteks hüpata hüppenööriga või hüpata barbelliga). McMasteri uurimus leidis: kui inimene teeb jalgratta (või simulaatori) 1 minuti jooksul 8-12 kiirust ja 75 sekundi jooksul aeglaselt pedaale, kiirendab see umbes 10% ainevahetust. Ja mõju kestab 72 tundi! Ainult 20 minutit koolitust - ja kolm päeva kulutab keha rohkem kaloreid.

Ära tunne ennast spordikaitsmetes - kas venitada, hingata või jalgsi käia. Ameerika Kardioloogia Kolledž Ameerika spordi meditsiinikolledžiga on kindel, et tervise parandamiseks piisab 30 minutit 3-5 korda nädalas. Kaalu kaotamine ei toimi, kuid tunnete end paremini ja see on juba palju.

Terviseprobleemid. Sügava immuunsus (lõputu nohu, herpes, seen), unetus, kõrge vererõhk ja muu näiliselt ebamõistlik tervisekahjustus võivad näidata, et treeningud on liiga pikad. Lühendage need 30 minutiks ja vaadake oma seisundit kuu jooksul. Louisiana Ülikool oma uuringus märkis, et rasvunud naised, kes alustasid treeninguid 70-minutilise jalutuskäiguga nädalas (10 minutit päevas), südametöö paranes 4% võrra kuus. Sarnane grupp, mis läks 30 minutit 3 korda nädalas - 8%. Kuid 90-minutilised klassid on juba tervist kahjustanud.

Minu järeldus: ärge jälitage pikki treeninguid. 20-30 minutit päevas on piisav, kui te ei ole professionaalne sportlane ja 10-15 minutit on alati parem kui mitte midagi. Kuid tavapärased klassid võivad olla ausalt kahjulikud.